Singapūras, Balio ir Gili Travangano salos

shutterstock_113843194-singapore-medium

Singapūras, Balio ir Gili Travangano salos

Keliones kaina asmeniui – 1750 Eur
1 – 2 DIENA 2017 02 17 – 18 d.

VILNIUS – STAMBULAS – SINGAPŪRAS

Skrydis iš Vilniaus į Singapūrą su tarpiniu persėdimu Stambule.

Nusileidus vakariniame Singapūre turėsite laisvo laiko poilsiui, tačiau šį vakarą siūlytume išnaudoti kosmopolitiškai nedidelei valstybei pažinti. Siūlome pasigrožėti užburiančiais miesto vaizdais iš didžiausio (165 m) pasaulyje apžvalgos rato. Taip pat rekomenduojame pasivaikščioti po Singapūro mariną, kur pamatysite žymiuosius Super medžius, garsųjį Marina Bay Sands viešbutį, į kurį galima pakilti ir pavakarieniauti apsuptam stulbinančios miesto panoramos.

Singapūro Respublika (Singapūras) – nedidelė valstybė, įsikūrusi saloje Pietryčių Azijoje. Beveik visą valstybės plotą užima didelis Singapūro miestas, kuriame gyvena 4,99 mln gyventojų.

Singapūro istorija nuo seno susijusi su Malajų salyno istorija. Ši sala anksčiau vadinosi Tamaseku, buvo prekybinis centras, bet laikui bėgant nusilpo, ypač XV a įsigalėjus Melakos uostui.

Kolonializmo laikotarpiu čia išsilaipino britų jūrininkas Stamfordas Raflis ir buvo įkurtas miestas, ilgainiui tapęs svarbiu uostu. Stamfordas Raflis padalijo miestą į keturis rajonus, malajų, indų, kinų bei centrą, dominuojamą iš Britanijos atvykusių kolonistų.

Greta šiose vietose gyvenusių malajų į Singapūrą anglai atvežė ir apgyvendino daug kinų, kad šie dirbtų juodus darbus. Jų skaičius greitai ėmė sudaryti daugumą. Per Antrąjį pasaulinį karą Singapūrą užėmė japonai, jie miestą pervadino Sjonantu ir nemėgo kinų, nes pastaruosius laikė galimais Kinijos sąjungininkais, tačiau rėmė indų ir malajų mažumą.

Nors Singapūras buvo iš Japonų atgautas, tačiau ši trumpa okupacija iš esmės sužlugdė Jungtinės Karalystės, kaip nuo visa ko galinčios apginti jėgos, įvaizdį ir prasidėjo nepriklausomybės siekiai. Singapūras ėmė siekti laisvės suvienijęs jėgas su Britų Malaja (dab. Malaizija). Gavus nepriklausomybę Singapūras įstojo į Malaizijos sudėtį, malajams pažadėjus, kad Singapūro kinų dauguma gaus tokias pat teises, kaip ir malajai. Tačiau vėliau Malaizijos valdžia šį pasiūlymą atšaukė, nes Singapūro kinai, kartu su Malaizijos kinais, sudarė nemenką dalį šalies gyventojų ir buvo galimybė, kad jie ateis į valdžią, nes ekonomikoje jie ir šiaip dominavo. Singapūre dar kilo ir neramumų: riaušės tarp kinų ir malajų, tad Malaizija nusprendė paleisti Singapūrą ir šis šalių sutarimu tapo nepriklausomas. Per nepriklausomybės laikotarpį šalis pralenkė savo kaimynes ekonomiškai ir tapo svarbiu Pietryčių Azijos centru.

Singapūro kultūra iš esmės yra visų bendruomenių kultūrų samplaika. Šalyje yra visų pagrindinių religijų atstovų (įvairių pakraipų krikščionių, musulmonų, hinduistų, budistų, sikų ir kt.), tad yra švenčiamos visų jų šventės, yra su jomis susijusių parduotuvių ir jų šventyklų. Šiaip jau Singapūro kultūra yra gana „santūri“ lyginant su laisva vakarų kultūra: pavyzdžiui, Singapūre į naktinius klubus įleidžiama tik nuo 25 metų, į barus – nuo 23, už narkotikų įvežimą į šalį gresia mirties bausmė, kaip ir už kai kuriuos kitus nusikaltimus. Tebeegzistuoja ir nuplakimo bausmės, jas gyventojai patvirtino referendumu. Singapūre taisyklės reiškia daug: pavyzdžiui, draudžiama į šalį įvežti kramtomąją gumą, negalima važinėti dviračiais požeminiais tuneliais, negalima spjaudyti gatvėjė, negalima gerti ar valgyti metro ar autobuse.

Vienas pirmųjų dalykų, prie kurių reikia priprasti Singapūre, tai klimatas. Jau pirmomis sekundėmis išlipus iš lėktuvo pasitinka šilto ir drėgno oro gūsis. Kadangi Singapūras yra prie pat pusiaujo, ištisus metus vyrauja panaši oro temperatūra. Skiriasi tik iškrentamų kritulių kiekis, kuris padidėja prasidėjus lietingajam sezonui. Dieną temperatūra dažniausiai siekia 30-31 laipsnį, o naktį nukrenta iki 26-27 laipsnių. Tačiau dėl didelių karščių tikrai neverta jaudintis, nes kaip bebūtų keista daugelis keliautojų dažniausiai skundžiasi dėl nepaprastai žemos temperatūros įvairiose įstaigose. Singapūriečiai yra pakvaišę dėl oro kondicionierių, tad labai dažnai nustato temperatūrą, kur kas žemiau nei reikėtų. Daugelis juokauja, kad žemiausia temperatūra Singapūre buvo užregistruota kino teatre (16-17 laipsnių), į kurį daugelis keliauja jau pasiruošę megztinius ar storiau apsirengę, kol lauke spigina karšta pietryčių Azijos saulė.

Singapūras yra laikomas viena saugiausių šalių pasaulyje. Dėl didelio kiekio apsaugos kamerų ir griežtų įstatymų už nusikaltimus (Singapūre vis dar galioja mirties bausmė) galite laisvai vaikščioti naktinėmis Singapūro gatvėmis, o be priežiūros paliktus daiktus visada surasite savo vietose.

Galiausiai patys žmonės yra nepaprastai draugiški užsieniečiams, tad visada maloniai pagelbės. Kadangi nacionalinė kalba Singapūre yra anglų, net ir vyresnio amžiaus žmonės galės atsakyti į Jūsų klausimus. Savaime aišku reikės priprasti prie Singapūriečių anglų kalbos dialekto, kurį jie vadina „Singlish“. Be stipraus akcento, nukertant daugelio žodžių galūnes ar nevisiškai aiškiai ištariant kai kurias raides, pačioje kalboje yra ir nemažai kiniškų „Hoken“ dialekto žodžių. Dažniausiai su Jumis tiek gatvėje, tiek įvairiose įstaigose bus kreipiamasi oficialia anglų kalba, tad problemų neturėtų iškilti. Kultūrų skirtumų yra tikrai nemažai ir juos paliksiu Jums patiems atrasti, tačiau didelio šoko tikrai nesulauksite, nes pats Singapūras, neskaitant kai kurių kvartalų kaip „Little India“ ar „China Town“, yra labai vakarietiškas. Galėsite pamatyti visas garsiausių europietiškų ir amerikietiškų prekės ženklų parduotuves, nesibaigiančius prekybos centrus bei gyventojus, apsiginklavusius naujais telefonais ir kitais naujųjų technologijų žaisliukais.

Dėl maisto Singapūre tikrai nereikia jaudintis. Singapūriečiai yra pagarsėję kaip mėgėjai gerai pavalgyti, o jų virtuvę sudaro įvairiausi Azijos kultūrų valgiai, pradedant nuo japoniškų suši, baigiant tailandietišku pad thai. Dažniausiai Singapūriečiai neruošia maisto namie ir valgo vadinamuose maisto kvartaluose (food courts), kas kartais gaunasi pigiau nei ruošti valgyti pačiam ir ypač gaminantis mums įprastus vakarietiškus patiekalus.

shutterstock_143396599-singapore-medium


3 DIENA 2017 02 19 d.

SINGAPŪRAS

China Town. Vienas spalvingiausių ir visada perpildytų miesto kvartalų, kuriame atsiskleidžia kinų tradicijos bei kultūra. Vienas kitą su mikrofonais bandantys peršaukti gatvės prekeiviai, gardus kiniško maisto kvapas sklindantis iš tradicinių ir daugelį metų jau gyvuojančių restoranų bei azijietiškos architektūros šventyklos, leidžia Jums pamatyti senojo Singapūro spalvingumą.

Little India. Vienas įstabiausių dar vienos etninės kultūros susitelkimo rajonų Singapūre, kuris traukia ne tik savo indiškos virtuvės gardumynais, bet ir spalvingomis induistų šventyklomis. Šiame rajone galite rasti ir vieną žymiausių prekybos centrų Singapūre ,,Mustafa”, kuris savo prekių įvairove ir palyginti žemomis kainomis traukia ne tik vietinius, bet ir turistus iš Indijos. Jūs privalote apsilankyti šiame indišką “tvarką” reprezentuojančiame prekybos centre ir bent jau pabandyti apsipirktijame greičiau nei per 1val…

china-medium


4 DIENA 2017 02 20 d.

SINGAPŪRAS – BALIO SALA – DENPASARAS – UBUD

Skrydis į Balio salą. Atvykimas į Balio salą, pasitikimas oro uoste, pervežimas į viešbutį Ubude poilsiui.

Balio sala yra tik nedidelis lopinėlis vienos didžiausių pasaulio valstybių – Indonezijos – žemėlapyje, tačiau tai labiausiai lankoma turistų Indonezijos sala. Dažniausiai ji pritraukia “laukinio” turizmo gerbėjus, nuotykių ieškotojus. Balis vadinamas įvairiausiais vardais – tūkstančio dievų, tūkstančio šventyklų, meilės sala arba tiesiog rojumi. Kiekvienas atvykėlis iš karto suvokia, jog pakliuvo į “kitokio” pasaulio erdvę: ypatingos kitokios gamtos, kultūros, gyvenimo būdo. Gali visa tai tyrinėti, stebėtis, grožėtis ir ilsėtis.

Kviečiame Jus nusikelti ten, kur šilta, kur vanduo, kur amžinai žaliuoja džiunglės ir ryžių laukai, skamba balietiška gamelanų muzika, o žmonės visuomet šypsosi. Ši sala siūlo viską – gerą orą, smėlėtus paplūdimius, šiltas bangas, vėsią atgaivą kalnuose, skanų ir kokybišką maistą, egzotinius vaisius, gerus viešbučius ir puikų aptarnavimą. Niekada neapsiriksite pasirinkę egzotišką Balio salą su joje gyvenančiais visada draugiškai nusiteikusiais besišypsančiais baliečiais. Atsipalaiduokite ir leiskite fantazijoms skrieti laisvai – rinkite ir gerkite viską akimis, ko tik širdis geidžia.

Ubud kaimelis – meno centras Balio saloje. Šiame kaimelyje daugybė žymių vietinių ir užsienio meninikų įkūrė galerijas, juosiančias miestelio gatves, gausybė įvairių parduotuvėlių, įvairių meno dirbinių, net maistui čia jie skiria ypatingą dėmesį. Ubudas primena didelę meninkų dirbtuvę visomis prasmėmis. Pravažiuojant aplinkui atrodo, jog visi kaimelio gyventojai raižo medį, gamina originalius baldus, tapo, pina ir audžia, margina įmantriausiais batikos raštais ar kuria akmens skulptūras. Kaukės ir stabai garsėja visame pasaulyje.

Paskutiniais amžiais prieš Kristų iš Indijos imigravę menininkai ir nagingi meistrai iki šių dienų puoselėja senas medžio drožybos, metalo kalimo, rotango (tropinių lianų) pynimo, tekstilės audimo ir dažymo tradicijas, o jų pojūtis grožiui, perduodamas iš kartos į kartą, jau tapęs įgimtu. Nakvynė viešbutyje Ubud.

1004-bali-medium


5 DIENA 2017 02 21 d.

BATUR KALNAS IR SENIAUSIA BALIO ŠVENTYKLA

1717m. aukščio Batur ugnikalnis yra vienas švenčiausių ir aukščiausių tebeveikiančių ugnikalnių Balyje. Baliečiai tiki, jog dievai gyvena kalnuose, o demonai – vandenyne (todėl nesimaudo jame ir pataria to nedaryti kitiems). Įdomu, kad galingi vulkanų išsiveržimai neatvėsino vietos gyventojų meilės ir pagarbos ugnikalniams. Anot baliečių, vulkanai saugo nuo ligų, todėl salos gyventojai miega galva į didįjį Batur, o jų šventyklų altoriai žiūri vulkano pusėn. Batur – iki šiol veikiantis vulkanas, iš jo kraterio dažnai kyla baltas dūmelis. Pats nuostabiausias vaizdas šios vietos – auštant, todėl išvykstame naktį, kad aušrą pasitiktumėte kalno viršūnėje. Pasitikę saulę ant kalno, pasimėgavę vaizdais, kopdami žemyn, užsuksite pas kalnuose gyvenančius vietinius pusryčių. O vėliau vyksite į karštąsias sroves pasimėgauti vandens malonumais, pasikaitinti saulėje. Po pietų grįšime į viešbutį poilsiui.

Religija – neatsiejama Balio salos kultūros dalis. Sakoma, kad čia šventyklų, kurios vadinamos “puromis”, daugiau nei gyvenamųjų namų. Todėl atostogaujantiems Balio saloje ypač rekomenduojame nuvykti aplankyti bent kelias iš purų. Didžiausia šventykla, vadinama Mother temple, o balietiškai – Pura Besakih. Tai 18 šventyklų kompleksas, kuriame vyksta įstabios ceremonijos. Tai pati seniausia ir pačia švenčiausia laikoma Balio šventykla.

Bali tai vienintelė salelė didžiausioje musulmoniškoje valstybėje, kur susimaišė induizmo ir budizmo kultūros. Jos tarsi nepalietė nei nuo XVI a. ją supanti islamiškoji kultūra, nei tris šimtmečius trukęs olandų viešpatavimas, nei pagaliau turizmo bumas, prasidėjęs čia septintajame dešimtmetyje. Viskas čia paklūsta senosioms tradicijoms: baliečių būstai, primenantys šventyklas, kuriuose ne tik gyvenama, bet ir meldžiamasi, aukojama dievams, bei saugomos urnos su artimųjų palaikais. Jų apranga – tradiciniai sijonaisargonai. Viskas yra puošnu: šventės, laidojimo apeigos, verslai ir gyvenimo būdas. Baliečiai neslepia nuo pašaliečių savo papročių ir ritualų.

1001-bali-medium


6 DIENA 2017 02 22 d.

UBUD – KAVOS PLANTACIJOS – VANDENS ŠVENTYKLA Keliausime kartu į Ubudo apylinkes ir vietinius turgelius. Štai čia ir geriausia pirkti lauktuves bei visokius dirbinius. Važiuodami tolyn nuo Ubudo, sustosime viename įspūdingiausių vietų su vaizdu į ryžių terasas visoje Balio saloje. Pasigrožėję vaizdais, užsuksime padegustuoti luwak kavos. Tai kava iš laukinių gyvūnų palminių musangų apvirškintų kavos pupelių, kurios randamos gyvūno išmatose. Paruošta kava Kopi Luwak yra viena brangiausių, ypatingai vertinama gurmanų. Važiuodami tolyn užsuksime į vieną įspūdingiausių vandens šventyklų, kurios vanduo laikomas šventu. Nepraleisime progos ir aplankyti Antonio Blanco muziejų, kurio ne tik tapybos darbai, bet ir pačių paveikslų rėmai tarsi atskiri meno kūriniai. Šis muziejus – tai ir buvę Antonio Blanco namai, ir jo tapybos studija. Šiandien pradėtą veiklą tęsia jo sūnus, Mario Blanco, kurio darbus taip pat matysite muziejuje.

7 DIENA 2017 02 23 d.

UBUD – IŠVYKIMAS Į GIGIT KRIOKLIAI Diena skirta pasiilgusiems maudynių. Važiuosime prie įspūdingųjų Gigit krioklių, maudynės nuostabios gamtos apsuptyje. Grįždami atgal stabtelėsime prie pajūrio šventyklos Tanah Lot. Paslaptinga ir vieniša, ji stovi ant aukšto skardžio, kurio nepasiekia jūros potvyniai. Nuo skardžio atsiskleidžia įspūdingi salos vaizdai, ypač gražu saulei leidžiantis, kai išryškėja šventyklos siluetas.

8 DIENA 2017 02 24 d.

UBUD – IŠVYKIMAS KELTU Į GILI TRAVANGAN SALĄ

Gili Travangan didžiausią iš trijų mažylių Gili salų šalia Lombok. Nustebsite pamatę, kokios jos mažos! Travangan sala didžiausia, tačiau ją visą apeiti ratu prireikia vos poros valandų. Nors sala iš pradžių kiek išgąsdina, vėliau įtraukia taip, kad sunku iš jos išvykti. Tiesiog ten ne tik žydras vanduo, saulė, smėlis, nėra jokių mašinų, motorolerių, išskyrus arklius ar dviračius, net policijos nėra – prireikus reiktų kreiptis į salos seniūną. Salos gyvenimo centras – gatvelė palei vandenyno krantą, šalia jos dešimtys kavinių, viešbutukų. Gili Travangan – universali salytė, kurios viena dalis tinkama paviršiniam nardymui, tačiau netinkama maudymuisi dėl koralais nusėto dugno, kita dalis ideali maudymuisi, dar kitoje salos dalyje didžiulės bangos, todėl ten banglentininkų rojaus kampelis, o dar toliau visi eina palydėti saulės.

shutterstock_77435146-medium


9-10-11 DIENOS 2017 02 25-26-27 d.

GILI TRAVANGAN SALA

Šios dienos skirtos poilsiui su knyga, maudynėms, nardymui, išvykoms dviračiais, romantiškiems saulėlydžiams su kokteilio taure pajūrio hamake ar saulėtekiams, išvykoms į nykštukines Gili Air ir Gili Meno salas. Šios dienos skirtos Jūsų laikui sustabdyti.

cooking-bali-medium


12 DIENA 2017 02 28 d.

IŠVYKIMAS KELTU IŠ GILI TRAVANGAN Į BALIO SALĄ Ryte išvykimas keltu iš Gili Travangan į Balio salą, pervežimas į Seminyak kurortą. Įsikūrimas vilose kurorto centre.

13 DIENA 2017 03 01 d.

SEMINYAK – COOKING SCHOOL

Iš pat ryto lėksime į žuvies turgų, išsirinksime dienos laimikius ir prabangioje viloje kartu su virtuvės šefu mokysimės gaminti aštuonkojus, krevetes, omarus ir visokias kitokias jūros gėrybes bei tradicinius balietiškus patiekalus ir gėrimus.

14 DIENA 2017 03 02 d.

POILSIS PAPLUDIMYJE IR ULUWATU ŠVENTYKLA

Pusdienis ramaus poilsio papludimyje.

Po pietu išvykstame i Uluwatu šventykla, esancia ant uolos krašto ir ten saulei leidžiantis stebime tradicine balietiška šokio ir muzikos drama – Kecak. Tai ispudingas garsu, spalvu ir ugnies junginys, pagrinde atliekamas vyru. Iki 1930–uju tai buvo transo ritualinis šokis, taciau išvydes ta ispudinga regini vokieciu tapytojas bei muzikantas Walter Spies paverte ji drama, pasakojancia hindu religijos istorija Ramayana ir pradejo organizuoti pasirodymus turistams.

Saulėlydį stebėsime ir gardžia paskutine vakariene skanausime Jimbaran papludimyje.

shutterstock_128173481-medium


15 DIENA 2017 03 03-04 d.

DENPASARAS – SINGAPURAS – STAMBULAS – VILNIUS Rytas skirtas poilsiui ir maudynems juroje. Apie 14 val. išvykimas i oro uosta skrydžiui i Lietuva.

Į kelionės kaina įskaičiuota:

  • Kelione pagal pateikta programa.
  • Kelto bilietai Balis – Gili Travangan – Balis.
  • 2 nakvynes Singapuro centre 4* „Big“viešbutyje su pusryciais dvivieciuose kambariuose.
  • 4 nakvynes Balis, Ubud miesto centre 4* „Alaya“ viešbutyje su pusryciais dvivieciuose kambariuose.
  • 4 nakvynes „Gili Eco Villas“ Gilli Travangan saloje vieno ar dvieju miegamuju vilose.
  • 3 nakvynes Seminyak „Uma Sapna“ vilose su pusryciais dvivietiese vilose.
  • Visi reikalingi pervežimai.
  • Maisto gaminimo pamoka 2017 03 01d.
  • Nurodytos ekskursijos ir išvykos Singapure, Balio saloje.
  • Gido paslaugos.

2017 vasario men. 17 d. – KOVO MEN. 03 D.
Kelionės maršrutas   Reiso numeris Data Išvykimo laikas Atvykimo laikas
Vilnius – Stambulas TK1410 Vasario mėn. 17 d. 18:55 val. 22:40 val.
Stambulas – Singapore TK 054 Vasario mėn. 18 d. 02:10 val. 17:55 val.
Singapūras – Denpasaras QZ 505 Vasario mėn. 20 d. 12:15 val. 15:10 val.
Denpasaras – Singapūras QZ 506 Kovo mėn. 03 d 18:10 val. 20:45 val.
Singapore – Stambulas TK 055 Kovo mėn. 03 d. 23:35 val. 06:40 val.
Stambulas – Vilnius TK1407 Kovo mėn. 04 d. 10:25 val. 12:05 val.


Skrydžio kaina asmeniui (ekonomine klase): nuo 795 Eur.