Pietų Afrika, Botswana ir Mozambikas

par-01

Afrika iš arčiau arba tai ką iki šiol slėpė šeichai


Afrikos trauka yra neginčijama, tik priežastys vis kitos:  ten gyvenančių tautų spalvingumas, keistumas, kitoniškumas, net pavojingumas, iki šių dienų išlikusios unikalios gentys ir jų papročiai, gyvūnijos gausa, augalų įvairovė. Kiekvienas mes atrandame savąja priežastį mylėti ar bent domėtis Afriką.
Kartą pabuvus šiame kontinente dažnam tai tampa manija. Norisi patirti kuo daugiau, aplankyti ne vieną Afrikos šalį, lyginti jas, stengtis suprasti.

 

1 diena.

Atvykimas į Windhoek Nacionalinį Oro uostą. Jus pasitiks Afrikos Safari gidas ir vairuotojas.

Keliaujate prie Sossusvlei, Namibijos dykumos perlo.

Prie pat įvažiavimo į Sossuvlei išvysite Sesriem kanijoną. Per šimtmečius erozijos paveikta žemė įpjovė siaurą, apie 1km ilgio tarpeklį. Pačioje tarpeklio apačioje, apie 30/40m gylije pamatysite baseinus, kurie susidarė per laiką nuo didelių liūčių. Sestriem tarpeklis buvo pavadintas tokiu vardu , kai ankstyvieji pionieriai susirišę 6 metrų kailiniais diržais iš tarpeklio gilumos sėmė baseino vandenį.

Pasigrožėję kanjonu, keliaujateprie Sossusvlei milžiniškos smėlio kopos, Namibijos dykumos perlo. Tai nepaprastai įspūdingas, per daugelį milijonų metų susiformavęs bei pats aukščiausias smėlio kalnas pasaulyje, siekiantis apie 300 metrų aukščio, stūksantis pačioje dykumos širdyje.

par2-01


2 diena.

Šį rytą savo kelionę pradėsite su vaizdingu skrydžiu virš Namibijos dykumos ir Conception įlankos ir skrisite į Swakopmund.

Išvysite Hansa viešbutį, pastatytą 1905 metais, kuris yra tapęs nesenstanti klasika bei neatsiejama Swakopmund architektūros dalis. Šis viešbutis turi ką pasiūlyti kiekvienam turistui. Jo restoranas garsėja jūros gėrybėmis bei unikalių vynų sąrašu. Pietūs patiekiami terasoje, kasdieną vis keičiamos pietų meniu. Hansa viešbutis yra garsus ne tik dėl savo išskirtinės virtuvės, bet taip pat dėl pačio prestižiškiausio adreso pasaulyje titulo. Pietūs ir nakvynė Hansa viešbutyje.

 

3 diena.

Kelionė į Namibijos dykumą.

Namibijos dykuma ir pietvakarių Angolos dykuma sudaro dalį Namibo – Naukluft Nacionalinio parko. Ši dykuma yra antra pagal dydį visoje Afrikoje. Dykuma užima maždaug 80 900 km ² ( 31 200 kvadratinių mylių plotą , driekiasi apie 1000 mylių ( 1600 km) palei Atlanto vandenyno pakrantę, Namibijoje. Jo rytų-vakarų plotis svyruoja 30-100 mylių ( 50-160 km)). Namibo dykuma taip pat siekia į pietvakarių Angolą. Ši dykumos dalis yra laikoma viena seniausių dykumų pasaulyje. Ji išgyveno pačias sausringiausias sąlygas per 55 milijonus metų. Čia iškrenta apie 10mm (0,4 colio) lietaus per metus, čia beveik visai nėra augmenijos.

 par3

4 diena.

Skrydis Windhoek – Bostwana 

Botsvana yra sausumos valstybė įsikūrusi pietų Afrikoje, šiauriau nuo Pietų Afrikos respublikos. Botsvana užima 600 370 km² ploto, iš kurių 585 000 km² yra žemė. Botsvana turi 4013 km sienų, iš kurių 1360 km ribojasi su Namibija, 1840 km su Pietų Afrikos respublika, 813 km Zimbabve ir 2 km su Zambija. Labiausiai apgyvendinta yra rytų Botsvana.

Bostwanoje aplankysite Sandibe Safari. http://www.sandibe.com/

Vakare Jūsų laukia vakrienė bei pilna pramoginė programa.

 

5 -7 dienos

Pramogos ir poilsis Sandibe Safari.

http://www.okavango-delta.net/

http://www.places.co.za/botswana/okavango.html

http://www.mindspring.com/~okavango/


8diena.

Skrydis Sandibe- Kasane

Vyksite prie Viktorijos krioklių, plauksite saulėlydžio kruizu. Nakvynė Victoria Fall Hotel

par4 


9 diena.

Rytinis turas prie krioklių, aplankysite suveryrų parduotuvėles, pasimėgausite gamta. Diena skirta poilsiui.


10 diena.

Ryte skrydis į Johanesburgą. Naktis Johanesburgo viešbutyje.


11 diena.

Skrydis Johanesburgas – Mozambikas. Nakvynė Mozambiko viešbutyje.

par-02


12-15 dienos.

Pramogos ir poilsis Mozambike.

Mozambikas yra kylanti Afrikos žvaigždė, traukianti savo nuostabiais paplūdimiais, spalvingu povandeniniu pasauliu ir idliškomis pakrantės salomis. Išbandykite paviršinį nardymą prie Bazeruto salyno, leiskitės į tingų pasiplaukiojimą burine valtimi per mangrovių sąžalynus arba ilsėkitės po palmėmis Kuirimbas (Quirimbas) salose. Nuotykių kupinas safaris suteiks progą susipažinti su laukine Gorongosa nac. parko gamta, Ibo saloje stebėsite vietinių sidabro meistrų darbą, o vaikščiodami akmeninėmis Ilha de Mozambique gatvėmis pamatysite įstabius kolonijų laikus menančius pastatus. Beveik du dešimtmečius visos šios pramogos buvo neįmanomos dėl užsitęsusio partizaninio karo. Dabar tamsusis periodas jau praeityje ir Mozambikas kviečia susipažinti su šurmuliuojančia atmosfera, spalvingais turgumis ir 2500 km ilgio Indijos vandenyno pakrante.


16diena.

Skrydis Mozambikas – Joganesburgas. Naktis Johanesburgo viešbutyje.


17diena.

Skrydis Johanesburgas – Frankfurtas – Vilnius

par5