Peru, Bolivija

peruDIDELIS

Aukštai, virš debesų, net 11154 pėdų aukštyje, šalia septintojo Pasaulio Stebuklo,“Machu Picchu”, Peru,  duris atvėrė pirmasis JW Marriott grandinės viešbutis..


Peru ir Bolivija – tai garsiosios inkų civilizacijos širdis, kurioje apstu tropinių pakrančių, istorijos, archeologijos, kalnų virtinių ir Amazonės džiunglių. Tai senoji inkų žemė, pasižyminti ypatinga gamtos įvairove ir unikaliais archeologijos paminklais.

 

1 diena.                                                     

Skrydis į Limą

Po pietų susipažįstate su Peru sostinę, kuri garsėja savo 2000 metų istoriją ir kolonijų paveldu. Senos meno kultūros tradicijos yra išlikusios iki šių dienų. Turas “Limos istorijos centras”,  yra įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Aplankysite Casa Aliaga, Amerikos geriausiai išlikusias kolonijas, užimtas nuo 1535 metų. Pabūvosite San Francisco vienuolyne. Šis vienuolynas iš kolonijinės architektūros laikotarpio liko kaip svarbiausias architektūros šedevras. Vakare važiuosite po gyvenamuosius kvartalus Miraflores ir San Isidro, kur galėsite mėgautis puikus vaizdais žvelgiant į Ramųjį vandenyną ir jo paplūdimius. Nakvynė pasirinktame viešbutyje.

bolivija6


2 diena.

Skrydis Lima – Arequipa

Pasitikimas oro uoste, pervežimas į viešbutį.

Po pietų, galėsite grožėtis Plaza de Armas ir apsilankyti Santa Catalina vienuolyne, kuris yra vienas gražiausių vienuolynų Arekipoje, įkurtas 1580 metais. Šio vienuolyno plotas – 20.000 kvadratinių metrų. Tai tarsi miniatiūrinis miestas, su aukštų sienų tvirtove, gatvelėmis, praėjimais, laiptais ir aikštelėmis. Visuomenei uždarytas vienuolynas nuo 1970 metų, tačiau iki dabar turi nedidelę uždarą grupelę vietinių vienuolių. Vėliau apsilankysite jėzuitų bažnyčioje, kuri be abejonės sužavės jus neįtikėtinu fasado grožiu. Šis fasadas laikomas gražiausias baroko stiliaus šedevras Arekipoje. Senoji zakristija yra ypač graži savo kupolais ir sienomis, kurios atvaizduoja laukines džiungles. Galiausiai apsilankysite gyvenamuosiuose kvartaluose, tokiuose kaip Yanahuara ir Chilina , iš kur atsiveria puikus vaizdas į Arekipa kaimus ir Misti ugnikalnį.

Nakvynė pasirinktame viešbutyje.


3 diena.

Po pusryčių galėsite pasivaikščioti po Yura miestą. Šiam miestui būdingas didelis dekoracijų kiekis, kalvos ir daubos. Po pasivaikščiojimo vykstite į Pampa Canahuas draustinį. Tai neaprėpiama lyguma, kur galima pamatyti lankstant vikunijas, vietinius Andų kupranugarius, kurie yra nacionalinis Andų simbolis. Pietūs Chivay kaime, po pietų poilsis viešbutyje arba ekskursija prie terminių šaltinių  La Calera. Vakarienė vietiniame restorane. Nakvynė viešbutyje.

peru2


4 diena.

Po Pusryčių aplankysite Cruz del Condor bei pamatysite Colca slėnį. Tai antras pagal gylį kanjonas pasaulyje (daugiau nei 4 kilometų gylio). Kelyje atgal į Chivay Jūs važiuosite per Pinchollo, Maca, Achoma, Yanque, Vantage, Antahuilque ir Choquetico kaimus.

Coporaque ir Colcas tai – neįtikėtine inkų statiniai Chininijoje. Aplankę juos, eisite prie Ocolle ir amfiteatro, po to pėsčiomis galėsite pasivaikščioti po mažai ištirtus griuvėsius Uyo-Uyo. Po pietų grįžtata į Chivay. Nakvynė pasirinktame viešbutyje.


5 diena.

Po pusryčių galėsite patirti nepaprastų Chivay siūlomų atrakcijų, tokių kaip: vietinių parduotuvėlių lankymas, inkų tiltas, upėtakių ūkiai, kuriuose auginami gėlo vandens žuvys, kurios naudojamos daugeluje Andų patiekalų. Vėliau grįžtate į Arequipa. Nakvynė pasirinktame viešbutyje.

peru3


6 diena.

Skrydis Chivay – Kuskas                           

Pasitikimas oro uoste. Pervežimas į viešbutį. Likusi dienos dalis skirta laisvam laikui ir  aklimatizavimuisi, nes gyventi teks pakankamai aukštai. Nakvynė pasirinktame viešbutyje.


7 diena.

Po pusryčių Jūs pradėsite savo kelionę vizitu į Pisac turgų, kurią sudaro daugyvė prekystalių, kur vietiniai gyventojai pardavinėja savo paties pagamintus dirbinius. Čia galite rasti tekstilės, skulptūros ir reprodukcijų iš senovės inkų kultūros. Tęsdami savo kelionę aplankysite archeologines liekanas Pisace, kurios laikomos kaip didžiausias terasų kompleksas ir žemės ūkio imperijos šedevras. Po pietų keliausite į Olantaitambo miestą, kuris  įsikūręs 60 kilometrų nuo Cusco. Tai tipiškas miesto išplanavimo pavyzdys, kaip gyveno inkai. Iki šių dienų miesto išplanavimas nėra keistas. Po apsilankymo Olantaitambo mieste grįžtate į Kuską . Pietūs vietiniame restorane . Nakvynė pasirinktame viešbutyje.

 PERU-ACHAEOLOGY-MACHU PICCHU-ANNIVERSARY


8 diena.

Kelionė traukinių Valley – Machu Picchu

Pervežimas iš viešbučio į traukinių stotį. Jūsų kelionė prasideda traukinyje į Aguas Calientes, į kurią atvyksite maždaug po dviejų valandų. Šis miestas taip pat žinomas kaip

” Machu Picchu Pueblo ” ir yra paskutinė stotelė prieš patenkant į svarbiausias archeologines vietoves Peru. Aguas Calientes yra traukinių stotis kurioje yra amatų turgus, restoranai ir įvairių kategorijų viešbučiai tiems, kurie planuoja praleisti visą naktį kalno papėdėje ir ruošiasi kopti į kalnus nuo pat ankstyvo ryto. Galiausiai, po trumpo pervežimo autobusu pasieksite Maču Pikču . Tai inžinerinis ir architektūrinis šedevras, kuris ilgus metus tarnavo kaip šventyklą. Maču Pikču , kuris reiškia “senas kalnas”, yra įtrauktas į pasaulio paveldo UNESCO sąrašą ir laimokas vienu iš naujųjų septynių pasaulio stebuklų . Praturtinti savo kelionių patirtį , rekomenduojame apsilankant asmenėje galerijoje “”Machu Pictures -Inspiring Views of the Sanctuary”, kuri yra įsikūrusi kavinėje “Inkaterra” Maču Pikču kaime , netoli geležinkelio stoties. Pietūs kavinėje Inkaterra . Nakvynė pasirinktame viešbutyje.


9 diena.

Ši diena bus skirta Jūsų  laisvalaikiui, kurio metu turėsite galimybę ištirti Inkų Prarastąjį miestą. Po pietų pervežimas iki geležinkelio stoties Aguas Calientes ir iš ten traukiniu atgal į Ollanta ir iš čia autobusu į Kuską. Pasitikimas stotyje. Pervežimas į pasirinktą viešbutį.

 

 10 diena.

Po pusryčių Jūs pradėsite savo kelionę apsilankymu į Coricanchą , taip pat žinomą kaip

“Saulės šventyklą” ( Quri Kancha “Auksinė šventykla” ), kuri buvo pastatyta Pachacutec,  devintojo inkų valdovo ir pirmojo imperatoriaus, išplėtusio inkų teritoriją nuo karalystės iki didelės imperijos ( 1438-1572 ).

Inkų laikais labiausiai buvo garbinama Saulė (“Inti”). Ją garbinančios šventyklos sienos buvo visiškai padengtos auksu, o kiemuose pasodinti auksiniai kukurūzai. Poto aplankysite katedrą, ypač įspūdingą Plaza de Armas paminklą. Jo statyba prasidėjo 1560 metais ir baigėsi tik 1654 – aisiais. Dėl šios priežasties šimtai akmenų buvo paimti ir atvežti iš Sacsayhuaman tvirtovės pagal bažnytinės Tarybos komandą. Sacsayhuaman , vienas iš labiausiai simbolinių  inkų pastatų (esantis vos kelios minutės nuo miesto centro), pastatytų imperatoriaus Pachacutec XV amžiaus pradžioje. Tai didžiulė tvirtovė, o jos struktūrą sudaro šimtus megalitinių granito blokų , kurių transportavimas ir kėlimas išlieka žavinga paslaptis. Kiekvieną birželio 24 – ąją, per žiemos saulėgrįžą, Inti Raymi festivalis atkūrė čia Saulės pagerbimo ceremoniją.

Po apsilankymo važiujate į Quenqo miestą, esantį 4 km nuo Cusco miesto. Quenqo yra archeologinis kompleksas, kuriame buvo labiausiai tikima į religiją ir atliekami žemės ūkio ritualai susyję su tikėjimu.

Galiausiai išvykstate į Puka Pucara , esantis 7 km nuo Cusco miesto.

Puka Pucara arba ” Raudonoji tvirtovė” , buvo architektūros kompleksas, kuris buvo naudojamas kariniams tikslams tariamo kariniam naudojimui.

Poilsis ir nakvynė pasirinktame viešbutyje.


11diena.

Diena, skirta poilsiui viešbutyje bei miesto tyrinėjimui.


12 diena.

Kelionė autobusų į Punas

Kelionė į Punas turi tris sustojimus . Pirmiausia sustosite Andahuaylillas kaimelyje, įsikūrusiame 40 km nuo Cusco miesto. Šiame kaimelyje svarbiausias akcentas yra  Andahuaylillas bažnyčia, taip pat vadinama “Siksto koplyčia Amerikoje ” dėl joje esančių aukštos kokybės meno kūrinių. Bažnyčia buvo pastatyta XVI amžiuje. Šiandien ji turi originalius vargonus, kurie neseniai buvo restauruoti. Kelionę tęsite į Racchi , kur galėsite rasti Viracocha šventyklą, unikalų stačiakampio formos pastatą, kuris panašus į sieną,

30 metrų pločio ir 20 metrų aukščio. Pastatas turi langus ir duris bei, kaip manoma, aukščiausias lubas inkų imperijoje. Sustojimas pietums Sicuanyje. Po pietų kelionę tęsite iki La Rayos. Nuo čia,61 kilometrų nuo Juliaca miesto (labai arti prie Puno) jūs pasieksite Pucara , kur buvo rastas Pukaros mūrinis muziejus. Šis muziejus garsėja eksponatais iš akmens bei akmens skulptūrų kolekcija. Atvykimas į Puną. Pervežimas į pasirinktą viešbutį.

peru5


13 diena.

Visa diena skirta mėgautis pasiplaukiojimui į Titikakos ežere, didžiausiame laivybos ežere pasaulyje. Plaukimas iki  salos Uros, kur gyventojai vis dar gyvena taip, kaip gyveno jų protėviai prieš šimtmečius. Žmonės ten gyvena ant plaukiojančios salos, pastatytos iš totora nendrių, kurios auga ežere. Vėliau tęsite plaukimą link Taquile salos. 30 minučių žygis pėsčiomis iki mažame miestelyje Quechua gyvenčių vietinių gyventojų, kurie, iš kartos į kartą, perduoda sukurtą veiksmingą ir originalią socialinę sistemą, o taip pat rafinuotą rankų audimo techniką. Pietūs vietiniuose genties namuose, kur paranavimas prilygsta restoranui. Po pietų dar karteli pasigrožėsime Titakos ežero vaizdais ir po to keliausime atgal į Puno miestą. Nakvynė pasirinktame viešbutyje.


14 diena.

Po pusryčių keliausite į Copacabana. Pakeliui aplankysite Pomata bažnyčią. Atvykę Copacabana aplankysite šventyklą ir Tamsiąją Mergelę. Vėliau aplankysite Inkų “Didžiuosius Laiptai” ir šventąjį fontaną, paragausite jo vandens, kuris kaip manoma, suteikia amžiną jaunystę ir laimę. Pietūs “Uma Kollu” archeologiniame restorane. Aplankysite maža amatų turgelį bei Altiplanas muziejų, kuriame yra amatų kaimas, purvo iglu ir laidojimo bokštai. Susipažinsite su Limachi šeima ,kuri pavaišins tradiciniais valgiais.

Pervežimas autobusu į La Paz. Nakvynė pasirinktame viešbutyje.

bolivija3


15 diena.

Skrydis į Uyuni                  

Pasitikimas oro uoste. Išvykstate į Colchani kaimą , kuriame pagaminama didžioji dalis druskos visoje Bolivijoje. Šis kaimas įsikūręs apie 21 kilometrų nuo Uyuni . Uyuni “druskos butai” yra didžiausi žemėje, o vaizdas ten, priverčia širdį plakti greičiau. Tokios vietos kaip ši, nerasite daugiau niekur visoje planetoje. Po apsilankymo ten, toliau keliausite į Isla Pescado arba Incawasi . Atvykus aplankysite saloje Isla Pescado (Žuvies sala) ir papietausite vietos restorane. Po pietų pervežimas į pasirinktą viešbutį.

bolivija


16 diena.

Visos dienos ekskursija į Laguna Colorada. Jo plotas yra 60 km2, 4278 metrai virš jūros lygio. Laguna Colorada gyvena trijų rūšių flamingai: tokoko, su raudonomis plunksnomis; chururu, su balsvomis plunksnomis ir jututu, su rausvomis plunksnomis. Marios pilnos rasvų flamingo padaro didelį įspūdį kiekvienam.


17 diena.

Skrydis La Paz – Lima. Pasitikimas oro uoste. Nakvynė pasirinktame viešbutyje.


18 diena.

Skrydis atgal į Vilnių

bolivija2