Indonezija

balididele

Photo © GeriDagys www.abu2.com

Viskas ką gali įsivaizduoti ar sapnuoti telpa į žodį „Indonezija“…


Indonezija – didžiausias pasaulyje archipelagas, savo glėbyje skaičiuojantis virš 17 tūkstančių salų. Salas puošia aktyvūs ir miegantys vulkanai, balto ir juodo smėlio paplūdimiai, musulmoniška kultūra su įvairiausiomis gentimis ir tautomis, gyvenančiomis kalnuose, džiunglėse ir gyvenimu verdančiuose miestuose. Prieš jūsų akis – viena įdomiausių Pietryčių Azijos šalių, galinčių pasiūlyti viską, ko geidžia išrankiausio keliautojo širdis.

1 diena.

Vilnius – Hong Kongas – Denpasaras 

Atvykimas į Bali salą, pasitikimas oro uoste. Nakvynė viešbutyje.

Balio sala yra tik nedidelis lopinėlis vienos didžiausių pasaulio valstybių – Indonezijos – žemėlapyje, tačiau tai labiausiai lankoma turistų Indonezijos sala. Dažniausiai ji pritraukia “laukinio” turizmo gerbėjus, nuotykių ieškotojus. Balis vadinamas įvairiausiais vardais – tūkstančio dievų, tūkstančio šventyklų, meilės sala arba tiesiog rojumi. Kiekvienas atvykėlis iš karto suvokia, jog pakliuvo į “kitokio” pasaulio erdvę: ypatingos kitokios gamtos, kultūros, gyvenimo būdo. Gali visa tai tyrinėti, stebėtis, grožėtis ir ilsėtis. Bali tai vienintelė salelė didžiausioje musulmoniškoje valstybėje, kur susimaišė induizmo ir budizmo kultūros. Jos tarsi nepalietė nei nuo XVI a. ją supanti islamiškoji kultūra, nei tris šimtmečius trukęs olandų viešpatavimas, nei pagaliau turizmo bumas, prasidėjęs čia septintajame dešimtmetyje. Viskas čia paklūsta senosioms tradicijoms: baliečių būstai, primenantys šventyklas, kuriuose ne tik gyvenama, bet ir meldžiamasi, aukojama dievams, bei saugomos urnos su artimųjų palaikais. Jų apranga – tradiciniai sijonai sargonai. Viskas yra puošnu: šventės, laidojimo apeigos, verslai ir gyvenimo būdas. Baliečiai neslepia nuo pašaliečių savo papročių ir ritualų. Ubud kaimelis – meno centrą Balio saloje. Šiame kaimelyje daugybė žymių vietinių ir užsienio meninikų įkūrė galerijas, juosiančias miestelio gatves. Balio sala primena didelę meninkų dirbtuvę. Pravažiuojant kai kuriuos kaimus ir miestelius atrodo, jog gera pusė salos gyventojų raižo medį, gamina orginalius baldus, tapo pina ir audžia, margina įmantriausiais batikos raštais ar kuria akmens skulptūras. Balio kaukės ir stabai garsėja visame pasaulyje.

bali3


2 diena.

Po pusryčių pusdieniui išykstama Ayung upe nuotaikingam pusdienio raftingui Ayung upe. Ilsėdamiesi Ubude nepraleiskite progos aplankyti ir Šventojo beždžionių miško, kuriame išvysite tarp egzotiškų augalų gyvenančias ilgauodeges makakas, regėsite šventas skulptūrėles bei pasislėpusias induistų šventyklas.Religija – neatsiejama Balio salos kultūros dalis. Sakoma, kad čia šventyklų, kurios vadinamos “puromis”, daugiau nei gyvenamųjų namų. Todėl atostogaujantiems Balio saloje  ypač rekomenduojame nuvykti aplankyti bent kelias iš purų. Viena žinomiausių – Tirta Empul šventykla, garsi dėl švento vandens baseino, kuriame Balio žmonės “apsivalo”. Dėmesio vertos ir Pura Besakih, Goa Gajah (“Dramblio urvo”), Pura Taman Saraswati, Ulun Danau Bratan ir Gunung Kawi šventyklos.Svečiuodamiesi Ubudo miestelyje patariama pasigrožėti Balio salos šokiais. Be galo įdomūs Legong – Barong Waksirsa šokiai, kuomet skambant tradicinėms dainoms puošniais kostiumais pasipuošę atlikėjai demonstruoja dailius cheorografinius judesius. Įspūdingos ir Kecak ugnies ir transo šokių ir muzikos dramos, kur pagrindiniai atlikėjai – vyrai.


3 diena.

3142m aukščio Agung ugnikalnis yra aukščiausias yra ir švenčiausiu Balyje laikomas kalnas, dar vadinamas „motinos kalnu“ arba „pasaulio bamba“. Baliečiai tiki, jog dievai gyvena kalnuose, o demonai – vandenyne (todėl nesimaudo jame ir patara to nedaryti kitiems). Įdomu, kad galingi vulkanų išsiveržimai neatvėsino vietos gyventojų meilės ir pagarbos ugnikalniams. Anot baliečių, vulkanai saugo nuo ligų, todėl salos gyventojai miega galva į didįjį Agungą, o jų šventyklų altoriai žiūri vulkano pusėn. Agungas – iki šiol veikiantis vulkanas, iš jo kraterio dažnai kyla baltas dūmelis. Agung galbūt yra ta viršukalnė, į kurią daugiausia kopiama Indonezijoje.

bali2


4 diena.

Skrydis į Labujan Bajo

Pasitikimas oro uoste – pervežimas į laivą. 5 val plaukimas iki Komodo salos.

Į rytus nuo Sumbavos ir į vakarus nuo Flores salos, Pietų indonezijos centre, yra nedidelis salynas, kuriame laikas, rodos sustojo mezozaujaus eroje. Gamta apdovanojo šias salas ne tik švelniu ir ne per daug drėgnu klimatu, bet ir skaidriais  vandenimis, bei fantastiškais paplūdymiais, povandeniniais gyvūnais, gyventojais, kurių svetingumas virtęs tradicija, ir tokiu nepaprastu padaru, kad jo vieno pamatyti verta čia atkeliauti. Komodo varanas (varanus komodoensis) – tai didžiausias varanų šeimos atstovas keturių metrų ilgio ir 130 kilogramų svorio milžiniškas driežas, gyvenantis šimtą metų, gali būti vadinamas slibinu. Jis nespjaudo ugnimi, bet nuolat kaišioja iš narsų ploną dvišakį liežuvį. Parko teritorijoje didžiulių driežų yra tiek pat, kiek ir žmonių, apie du tūkstančius: tūkstantis Komodo saloje, tūkstantis Rinkos saloje.Vakarienė ir nakvynė laive.


5 diena.

Po pusryčių išplaukimas į Rinkos salą (trukmė apie 3 val.). Rinkos saloje yra du vietinių gyventojų kaimai. Tai įvairių etninių grupių, kurių kiekviena verčiasi tradiciniu amatu, mozaika. Žvejyba – svarbiausias pajamų šaltinis. Senoviniai žūklės būdai perduodami iš kartos į kartą: tinklais gaudomi kalmarai, bambukinėmis varžomis – uoliniai gruperiai, o dvigeldžių moliuskų su perlais ieškoma, nardant su savo darbo kvepavimo vamzdeliais. Išsilaipinę Rinkos saloje, įveikę jūros sroves, kurios Ramiojo ir Indijos vandenynų susiliejimo vietose itin sraunios ir neprognozuojamos, jus pasitiks visada smagių rėksnių vaikų grupės, o jei pasiseks galite pamatyti ir kaimo seniuną. Gyventi salose nelengva: dauguma čiabuvių  nesulaukia nei keturiasdešimties. Dažnai jiems reikia kovoti su  priešiška aplinka: itin nuodingomis sausumos ir jūrų gyvatėmis, rykliais, tūkstančiais rūšių vabzdzių, kurie iki šių dienų nesuklasifikuoti ir, žinoma,  Komodo varanais. Vakarienei  ir nakvynei grįžtama į laivą.

bali4


6 diena.

Po pusryčių  tęsiamas kruizas po laukinį salyną, kurio plotas siekia 415 kvadratinių kilometrų, jį sudaro trys didelės salos: Komodo, Rinkos, Padaro ir daug mažų salelių. Be to parkui priklauso 1300 kvadratinių kilometrų akvatorija. Kruizo metu turėsite unikalią galimybę panardyti parkui priklausančiuose jūrų vandenyse, kur  gyvena virš 1000 rūšių žuvų – tai viena gausiausių žuvų faunos buveinių pasaulyje. Jūros vandenyse aplink salyną plaukioja būriai delfinų, galima pamatyti ir banginių, nes jie migruoja pro Komodo salyną. Čia daug didelių jūrinių vėžlių.

Vakarop skrydis į Balio salą. Pasitikimas oro uoste, pervežimas į viešbutį.


6-10 diena.

Poilsis viešbutyje ant jūros kranto.bali5


11 diena.

Skrydis į Honk Kongą.

Honkongas – futuristinis megapolis, kurio vizitinė kortelė – žadą atimanti net ir visko mačiusiems, labiausiai pasaulyje fotografuojama panorama. Bet tai tik vienas iš stebuklų, kuriuos Jums yra parengęs šis svetingas, ryškus, modernus, daugiakultūris, nuolat pulsuojantis, niekada nemiegantis ir neįtikėtinai darniai Rytų ir Vakarų kultūras siejantis miestas. Trumpai atsikvėpę viešbutyje, skubame išnaudoti kiekvieną minutę pažinčiai su šiuo neįtikėtinu megapoliu. Honkongo autonomija itin stipri, ir tik 2047 m. jis visiškai bus integruotas į Kinijos Liaudies Respubliką. Taigi apsilankykime viename svarbiausių pasaulio centrų ir pamatykime, kokiu ritmu čia teka gyvenimas! Honkongą sudaro žemyninėje dalyje esantis Kauluno regionas, Naujosios teritorijos, Honkongo ir dar 235 salos. Honkonge gyvena 7 milijonai gyventojų, šiandien esate vienas iš jų! Džiaugiamės viena iš didžiausių Honkongo dovanų savo gyventojams bei turistams – kas vakarą, lygiai aštuntą valandą, visus prikaustančia „Šviesos simfonija“. Renginys stebimas Avenue of starts (Žvaigždžių alėjoje), nuo kurios atsiveria kvapą gniaužiantis naktinis Honkongo dangoraižių horizontas. Honkonge vidutinis daugiabučių namų aukštingumas – 50 aukštų, ar galite bent numanyti kokį vaizdą išvysite? Patikėkite, nieko panašaus nebūsite matę niekur kitur. Į Guinnesso rekordų knygą įtrauktas didžiausias pasaulyje garso ir šviesos spektaklis, lydimas pirotechnikos elementų, nustebina net ir visko mačiusius. Stebime šį įspūdingą reginį.

 

12 diena.

Iš žemyninės Honkongo dalies, Kauluno pusiasalio, į Honkongo salą keliamės vienu iš žymiausių miesto simbolių – istoriniu keltu, plukdančiu žmones daugiau nei šimtmetį. Ši kelionė keltu įtraukta į „National Geographic“ 50-ies įstabiausių gyvenime patirčių sąrašą. Seniausiu Azijoje funikulieriumi kylame į aukščiausią Honkongo tašką – žymiąją Viktorijos viršūnę. Ten, kiek aprėpia akys, 552 m. aukštyje gėrimės kvapą gniaužiančiu vaizdu – moderniais dangoraižiais, kurių skaičiumi Honkongas pirmauja pasaulyje, žaliuojančiais parkais ir kalnais bei tarpusavyje vis prasilenkiančiais senoviniais keltais. Iš ten vykstame į piečiausią Honkongo rajoną, Aberdeen. Dangoraižiai, už jų – senoviniai laivai, kuriuose ne tik pragyvenimui užsidirba, bet ir nuolatos gyvena vietiniai žvejai. Šis rajonas taip pat garsėja puikiais plaukiojančiais jūros gėrybių restoranais. Galėsite pamatyti šalia daugiabučių namų kvartalų vietiniams gyventojams įrengtas įlankas, kuriose laikomos jachtos ir greitaeigiai kateriai. Sutemus miestas, rodosi, pabunda dar kitokiam gyvenimui. Duris atveria geriausi įvairių pasaulio virtuvių restoranai, barai ir naktiniai klubai, žymieji naktiniai turgūs. Įspūdingiausia vieta linksmybėms – Lan Kwai Fong. Šioje centrinės Honkongo dalies alėjoje vienas prie kito susitelkę gausybė madingų barų, bistro, restoranų ir naktinių klubų, kuriuos pamėgo vietos gyventojai ir turistai. Jei nesate nusiteikę linksmintis, galite ramiai pasivaikščioti krantine, gėrėdamiesi miesto šviesomis ir šurmuliu. Galite daryti tai drąsiai, nes Honkongas – vienas iš saugiausių miestų pasaulyje.


13 diena.

Paskutinė diena skirta suvienyrams, poilsiui. Vakare išvykimas į oro uostą skrydžiui į Vilnių. honkong