Gvadetamala ir Kosta Rika

costarikaDIDELE

Skaniausia kava pasaulyje arba neatskleistos Majų paslaptys


Kosta Rika – tai šalis – draustinis, kuriame „šėlsta“ laukinė gamta, apsupta kalnų ir vandenyno. Svarbiausios šalies įžymybės – nacionaliniai parkai, ugnikalniai, vaizdingi slėniai, atogrąžų miškai, baltojo smėlio paplūdimiai. Kosta Rikos kava laikoma viena geriausių pasaulyje, aromato sodrumu nusileidžia tik kavos pupelėms iš Gvatemalos. Gvatemala turtinga ne tik savo kava, šios šalies džiunglėse slypi neįtikėtini majų civilizacijos lobiai, viliojantys ir nuotykių ištroškusius keliautojus, ir fanatiškai atkaklius mokslininkus, ieškančius majų civilizacijos klestėjimo ir žlugimo priežasčių.

1 diena.

Skrydis į Gvatemalą su tarpiniais persėdimais Frankfurte ir Kosta Rikoje. Atvykimas į Gvatemalą, pasitikimas oro uoste, pervežimas į Antiqua. Nakvynė viešbutyje.

 

2 diena.

Ryte išvykimas link Atitlano ežero pakeliui aplankant didžiausia Lotynų Amerikos Chichicastanango turgų.

Atitlano ežeras, šalia kurio stūkso 3 didingi ugnikalniai (Atitlanas, Tolimanas ir San Pedro), ne kartą apibūdintas kaip pats gražiausias ežeras pasaulyje. Jis yra1562 m. aukštyje virš jūros lygio, 132 km skersmens ir 305 m. gylio. Jo vandenyje atsispindi purpurinio atspalvio kalnai, mažos kolojininio periodo bažnyčios, švytinčios baltais fasadais ir vešli smaragdo žalumo augmenija. Ežero pakrantėje gyvena 12 indėnų majų bendruomenių, kurios išsaugojo savo kalbą, savitą kultūrą ir gyvenimo būdą.

Pakeliui į Atitalaną užsukama į ketvirtadieninį ChichiKastanango turgų. Tai didžiausias Gvatemalos turgus, kuris kievieną ketvirtadienį ir sekmadienį išsiplečia per visą miestelį ir į kurį prekeiviai ir pirkėjai susirenka kone iš visos Lotynų Amerikos.

Širdis alpsta nuo raštų margumyno, spalvų vaivorykštės ir kvapų, sklindančių iš netoliese esančios miestelio bažnyčios.

Chichicastenango, dažnai trumpinamas “Chichi” yra pagrindinis Gvatemalos apsipirkimo centras. Čia rasite platų įvairiausių prekių, pradedant audiniais, tekstile, drabužiais ir baigiant medienos, keramikos dirbiniais, maistu ir net fejerverkais, pasirinkimą. Tiesiog neįmanoma iš šios turgavietės išeiti tuščiomis. Miestas taip pat garsėja puikiais festivaliais, fiestomis ir šventėmis, kurios ir pritraukia mases turistų iš viso pasaulio.

Nakvynė viešbutyje ant Atitlano ežero kranto.

gvatemala5


3 diena. 

Po pusryčių išvyka laiveliu po Atitlano ežero kaimelius ir juose gyvenančias gentis. Po pietų išvykimas į oro uostą trumpam skrydžiui iki Tikal piramidžių. Nakvynė viešbutyje.


4 diena.

Tikal – tai vienas iš didžiausių ir svarbiausių Majų miestas. Buvo apgyvendintas apie 600m pr. Kr. Senovės Tikalo mieste gyveno apie 50000 žmonių, nes buvo pagrindinis religinių apeigų, politinis ir prekybinis centras ir jo svarba kilo iki 900 metų. Tikalas ir kiti majų miestai patyrė paslaptingą griuvimą apie 900 metus. Manoma kad dėl gyventojų pertekliaus, ligų, karų, ar atsargų išeikvojimo. Tikalas buvo apleistas ir majai persikėlė į žemumas arba į aukštumų sritis pietuose.

Dabar Tikalas yra Tikalo Nacionalinis parkas Gvatemaloje, užimančio 575kv.km ir globojančio nuostabias džiungles ir laukinę gamtą. Jame yra apie 3000 lankytinų vietų, tokių kaip atskiros konstrukcijos, koplytėlės, terasos, aikštės. yra apie 200 akmeninių paminklų ir stelų. Stelos nebuvo įprasta majų kultūros dalis, ir randamos jos tik pietinėje jų žemių dalyje, ypač prie Tikal’o . Iš ornamentų, daugiau kaip 100,000 rastų įrankių, pastatų , daug atrasta apie senovės majų gyvenimą. pvz. majų namai buvo susibūrę grupėmis aplink centrinę aikštę, mirusieji dažniausiai laidojami po namu, kuriame gyveno, kartu dedami kai kurie ritualiniai objektai, rasta ypač puikios keramikos. Tikale yra keletas piramidžių kompleksų, kaip ir Egipte piramidės daugeliu atveju čia nebuvo statomos pavieniui. Gvatemaloje po majų Tikal piramidėmis prasidedantys tuneliai neria 300 km į kitą šalies pusę. SIRA radarai 1978-ais panašias struktūras aptiko po Egipto piramidėmis.

Inkų slaptavietė galėjo būti naudojama įėjimui į požemius, platų ertmių ir tunelių tinklą, kuris, kaip sakoma, yra po visa Pietų Amerika. Kilus kitam Tvanui juose išsigelbėję žmonės vėl apgyvendintų Žemę. Daugelis legendų liudija juos laikas nuo laiko grįžtant – kiekvieno ciklo pradžioje ir pabaigoje – kas 13 tūkst. metų iš 26 tūkst. metų Saulės orbitos apie Galaktikos centrą ciklo. Ir atrodo, kad tie 13 tūkst. metų žymi katastrofų laikotarpius. Pagal “akmens kalendorių”, vadinamasis Fenikso ciklas baigiasi … 2012 m.

Po pietų išvykimas į oro uostą trumpam skrydžiui iki Gvatemalos sostinės. Pasitikimas oro uoste, pervežimas į Antiqua. Nakvynė viešbutyje.

gvatemala


5 diena.

Diskusijoje kas yra “tikroji Gvatemala” žodžio Antigua (lt. senoji) tikrai neišgirsite. Kaip rašo Lonely Planet: “Tai fantazijų miestas – kaip šalis atrodytų jeigu ateitų Skandinavai ir keliems metams perimtų valdžią.” Antigua’oje bažnyčios ir atrodo kaip bažnyčios, elektros linijos beveik visur eina po žeme, eismas sutvarkytas, gatvės palyginus švarios. Čia yra Gvatemalos geriausi viešbučiai ir restoranai, populiariausios ispanų kalbos mokyklos. Miestas apsuptas trijų vulkanų vulkanų, kurie aiškiai matomi virš raudonų čerpių stogų ir bažnyčių bokštų. Daugiau nei du šimtus metų Antigua buvo vienas svarbiausių ir įtakingiausių “Naujojo Pasaulio” miestų, ir kolonijinė Centrinės Amerikos, kuri tuo metu tęsėsi nuo Kosta Rikos iki Meksikos, sostinė. Miestas buvo suprojektuotas italų architekto ir šimtečius ispanų užkariavimų pelnas tekėjo įspūdingų bažnyčių, universitetų, valstybinių pastatų ir privačių namų statybai. Nors autentiškų pastatų dėl kelių gana stiprių žemės drebėjimų išlikę nedaug, bet miestas puikiai restauruotas kolonijiniu stiliumi ir yra UNESCO pasaulio paveldo objektas.

Po pusryčių pusdienio turas su gidu po Antiqua pėsčiomis. Įspūdingos ceremonijos – eisenos stebejimas Antiqa gatvemis. Tai šventinis velykų savaitės  gėlių paradas labiausiai laukiamas Gvatemaloje.   Ištisas savaites miesto gatvėse formuojami gėlių kilimai, ornamentai ir papuošalai iš gėlių, skirti sventąjai velykų savaitės eisenai, kuri sutraukia daugybe lankytojų iš visos Lotynų Amerikos.

Apie pietus išvykimas į Gvatemalos oro uostą. Skrendama į Kosta Rika, San Jose.

Nuomojamu automobiliu vykstate iki artimiausio Poas vulkano papėdėje įsikūrusio viešbučio.

gvatemala2


6 diena.

Aplankote į Poas ugnikalnio nacionalinį parką, užimantį 5600 ha plotą. Tai vienas vaizdingiausių ugnikalnių šalyje – smaragdo žalumo kaldera, pilna rūgštingo, beveik verdančio vandens. Ugnikalnio uolos siekia 2708 m aukštį, o vieno iš dviejų kraterių gylis – 300 m. Pagrindiniame krateryje susiformavęs karšto vandens ežeras, o antrajame – šalto vandens Botos ežeras (iš apžvalgos aikštelės atsiveria puikus reginys į abu kraterius). Kelionė į La Fortuna. Šios vietovės simbolis – rytinėje Arenalio ežero pakrantėje dundantis ir aukštai į viršų akmenis spaudantis Arenalio ugnikalnis. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

costarika

7 diena.

Po pusryčių vykstate į Arenalio ugnikalnio parką visai dienai. Pasivaikštote po parką, taku beveik pasiekiate vietą, kur veržiasi lava. Unikalią augmeniją stebėsite vaikščiodami po džiungles kabančiais tiltais. Praeisite šešiais 5–243 m ilgio tiltais. Eidami įvairiame aukštyje įrengtais tiltais, pasieksite medžių viršūnes ar pereisite gilų kanjoną. Tai unikali galimybė gėrėtis džiunglių augalija ir gyvūnija iš viršaus. Laukia ir kitas įspūdingas nuotykis – „skrydis virš džiunglių“. Virvių ir karabinų pagalba skriesite virš džiunglių iš vienos vietos į kitą.

Vakare grižus viešbutį poilsiui siūloma karštosios versmes. Hot Springs Tabacon Resort –vieta, kur suteka į vieną kelios Arenalio ugnikalnio įkaitintos, jo šlaitais žemyn besileidžiačios upės. Tai karštųjų versmių naturaliai susiformavusi, o šiais laikais naudojama kaip SPA gydykla ir vandens poilsio oazė po atviru dangumi.

gvatemala3


8 diena.

Po pusryčių išvykstate pietinę salos dalį prie Ramiojo vandenyno – Manuel  Antonio nacionalinį parką.

Nakvynė viešbutyje.

costarika2


9-10 diena.

Poilsis. Pasirinkimui siūloma išvyka į Manuel Antiono parko džiungles raftingui pagal pasirinktą intensyvumą.


11 diena.

Ryte išvykimas į sostinė San Jose. Nuomoto automobilio grąžinimas San Jose  oro uoste. Skrydis į Vilnių su tarpiniu persėdimu Toronte ir Frankfurte.

gvatemala4