Bitlų keliu nuo Liverpulio iki pat Indijos


“Why don’t we do it in the road?” Bitlų keliu nuo Liverpulio iki pat Indijos

2019 Rugsėjo 12-26 d.

Ar kada pagalvojai, ką reikštų keliauti kartu su THE BEATLES? Į Indiją? Praktikuoti jogą pagal legendinės grupės dainas? Švęsti kiekvieną dieną kaip šventę per The Beatles 50-as metines?

Boutique Travel pristato naują unikalų kelionės maršrutą –Bitlų keliu nuo Liverpulio iki Indijos su „Paperback Writer“ ir jogos mokytoja Eva Tombak. Kelionės ašis – Bitlų indėlis į jogos plitimą Vakarų pasaulyje.

Kelionės maršrutas – The Beatles gyvenimo ir kūrybos istorija, Bitlų viešbutis, Bitlų muziejus, Bitlų klubas, Bitliškasis Rišikešas Himalajuose, Bitlų ašramas. Kelionės įspūdžius stiprinanti priemonė – joga ir rašymo meditacija.

Kelionėje praktikuosime įvairių stilių jogą, meditacijas ir srautinį rašymą, profesionalūs gidai pažindins su pikantiškais faktais iš Bitlų gyvenimo, visi kartu nardysime po Indijos kontrastus – dvasingąją Šiaurę, spalvingus Radžastano miestus, o vakaro ugnies ceremonijos, maisto gamybos pamokėlė, Bitlų koncertas ir kiti įmantrūs prieskoniai gardins kelionę.

 

1 DIENArugsėjo 12 d. 

“Come Together” The Beatles

Skrydis iš Vilniaus į Liverpulį vakare. Atvykimas į Liverpulį, apgyvendinimas ir nakvynė Bitlų viešbutyje „Hard days Nights Hotel Liverpool“. Tai vienintelis pasaulyje „The Beatles“grupės dainų ir gyvavimo įkvėptas viešbutis, teikiantis aukštos kokybės paslaugas ypatingoje aplinkoje, kurioje Jus pasitiks garsiųjų „The Beatles“ portretai ir įspūdingai įrengti kambariai. Istoriniame 1884 m pastate įsikūręs modernus viešbutis yra kartu ir legendinės grupės kvartale, visai netoli Liverpulio centro.

strawberry field (Medium)

 

2 DIENArugsėjo 13 d. 

“Yesterday” The Beatles

Liverpulis iš tiesų kelia asociacijas su garsiąja britų ketveriuke – šiame mieste iki šių dienų šėlsta bitlomanijos dvasia: oro uostas pavadintas Džono Lenono vardu, mieste yra net du Bitlų muziejai, veikia Džono Lenono ir Joko Ono paroda, važinėja „Magic and Mistery tour“ autobusai, na, o pačiame miesto centre galima sutikti ir bronzoje išlietus „The Beatles“ siluetus.

Tačiau šis miestas ir garsus uostas mena ne vien Bitlus. Čia galėsite išvysti ir Liverpulio katedrą – didžiausią Anglikonų bažnyčią Europoje, bei Viktorijos laikų Angliją menančius įmantrius architektūrinius pastatus. Šiandien miestas puikuojasi ir šiuolaikiškais viešbučiais, turistų bei vietinių britų knibždančiais pub‘ais, prekybos centrais po atviru dangumi ir jaukiu senamiesčiu.

Po pusryčių ir saldžių bitliškų sapnų viešbutyje, keliausite pažindintis su legendinės grupės pradžių pradžia – Polo Makartnio ir Džono Lenono namais, jų šeimų istorija, aplankysite „The Beatles Story“ muziejų, kuriame pamatysite pirmąją Džordžo Harisono gitarą ir originalius apvaliuosius Džono Lenono akinius bei bitlų fotografijas, kurios eksponuojamos paslėptoje grupės galerijoje. Sužinosite kaip gimė, kokiais anekdotais bei legendomis apipintos dainos „Strawberry Fields Forever“ ar „Penny Lane“. Vakarą vainikuos viešnagė „Cavern Club“ klube, kuriame garsioji grupė pradėjo savo karjerą. Jūsų lauks gyvas koncertas pagal „The Beatles“ dainas. Nakvynė Bitlų viešbutyje.

 

3 DIENA. rugsėjo 14 d.

“Ticket to Ride” The Beatles

Po pusryčių turėsite laisvo laiko Bitlų gimtajame mieste, kur galėsite aplankyti Džono Lenono ir Joko Ono parodą, dar vieną Bitlų muziejų arba paženklinti kelionės pradžią bitliškais Liverpulio suvenyrais. Apie pietus autobusu išvyksite iš Liverpulio link Londono. Besigrožėdami Anglijos peizažais atvyksite į Londono oro uostą, kur lauks skrydis į Indijos sostinę Delį. Nakvynė lėktuve.

Vakare laukia tiesioginis skrydis į Indijos sostinę Delį. Nakvynė lėktuve.

bitlai museum (Medium)

 

4 DIENA. rugsėjo 15 d.

“Across the Universe” The Beatles

Prieš pietus atvyksite į Indijos sostinę Delį ir oro uoste lauksite skrydžio į Indijos šiaurinį miestą Dehradun. Atvykus, pervežimas į visų piligrimų miestą – Rišikešą Himalajuose. Vakarienė, poilsis, nakvynė viešbutyje ant Gangos upės kranto.

 

5 DIENA. rugsėjo 16 d.

“Magical Mystery Tou” bendrine-6 (3) (Custom)The Beatles

Prieš pusryčius Jūsų laukia joga su Eva. Jei niekada neteko praktikuoti jogos, o dar pagal Bitlų muziką – laukia nauja pradžia.

Po pusryčių viešbutyje – pažintis su pasauline jogų sostine vadinamu Rišikešu.

Rišikešo pavadinimas kilęs iš Hindu dievo Višnu, o miestas įsikuręs Himalajų kalnų papėdėje – ten, kur šventoji Gangos upė leidžiasi nuo Himalajų. Rišikešas nuo senų laikų garsėja kaip piligrimų centras. Jo garsiausi piligrimai – Bitlų ketveriukė, kuri 1968 metais, ieškodama įkvėpimo, atvyko į Rišikešą pas guru Maharišį mokytis trancsendentinės meditacijos. Gyvenimą Maharišio ašrame Bitlai vėliau aprašė kaip fantastišką vasaros stovyklą, kur jie ilsėjosi, meditavo ir kūrė savo geriausias dainas.

Šiandien bitlų vasaros stovyklos vieta Indijoje pasauliui labiau žinoma kaip Bitlų, o ne kaip Maharišio ašramas.

Jūs neapsiribosite vien Bitlų ašramu, tad galėsite pasinaudoti galimybe išvysti ir Lakšmanos Džulos tiltą, Šivos Trajambakos šventyklą, o vakare Jūsų lauks dar viena patirčių gama – vakarinė ugnies apeiga – Aarti prie Gangos upės.

Nakvynė viešbutyje.

 

6 DIENA. rugsėjo 17 d.

“My Sweet Lord” bendrine-6 (2) - Copy (Custom)The Beatles

Prieš pusryčius joga su Eva. Po pusryčių siūlome išbandyti vietinę pramogą šventuose Indijos vandenyse – raftingo kelionę kalnų upe su stotele pietų pertraukai. Po pietų lankysite vietos įžimybes – Chandi Devi ir Mansa Devi šventyklas, Shanti kunj ašramą. Vakare kviesime į vakarinį Aarti maldos ir ugnies ritualą prie Gangos upės. Nakvynė viešbutyje.

 

7 DIENA. rugsėjo 18 d.

“Why Don’t We do it on the Road?” The Beatles

Prieš pusryčius joga su Eva. Po puryčių autobusu keliausite link Agros (~ 8 val.), o atvykus įsikursite viešbutyje Agroje.

Agra yra labiausiai žinoma dėl garsiojo paminklo meilei – Tadž Mahalo mauzoliejaus, kuris buvo pastatytas mylimai imperatoriaus žmonai atminti. Šis balto marmuro architektūrinis šedevras metai iš metų traukia lankytojus kaip svarbiausias Indijos simbolis.

Vakare Jūsų laukia vakarinis Tadžmahalo istorijos teatras „Mohabbaten The Taj show”, pagardintas dainų ir šokių prieskoniais. Nakvynė viešbutyje.

iGGd9OUN (Medium)

 

8 DIENA. rugsėjo 19 d.

All my Loving“ The Beatles

Joga su Eva prieš pusryčius, po pusryčių – išvyka į garsųjį Tadž Mahalą, vėliau į Agros fortą.

Tadž Mahalas –  tuomečio valdovo Shah Jahano paminklas mylimai antrajai žmonai Mumtaz Mahal, kuri mirė gimdydama 14-ą vaiką. Vieta apipinta įvairiausiomis legendomis. Pasakojama, kad Tadž Mahalą 22 metus statė 20 tūkstančių amatininkų, o dabar kasmet šį pasaulio šedevrą aplanko apie 3 milijonai gyventojų iš visų pasaulio kraštų.

Pietūs šį kartą neįprasti, juos praleisite indų šeimoje, ragaudami iš širdies pagamintą maistą bei turėsite puikią progą išvysti visą vietinio maisto gamybos demonstraciją.

Vakare laukia pažintis su indišku turgumi. Nakvynė viešbutyje.

8 d.-a

 

9 DIENA rugsėjo 20 d.

Strawberry Fields Forever “ The Beatles

Anksti ryte – joga su Eva. Pusryčiai, po jų išvykimas iš viešbučio link Džaipuro, Radžastano valstijos sostinės. Pakeliui aplankysite rožinio smiltainio karališkuosius rūmus – Fatehpur Sikri.

Džaipuras, dar vadinamas „rožiniu“ miestu, pakeri savo vaizdingu kraštovaizdžiu – iš visų pusių miestą supa kalvos bei gynybinės sienos. Šis miestas mena laikus, kai čia buvo įsikūrusi karališkosios šeimos sostinė, tad mieste galima išvysti daug įspudingų architektūrinių pastatų.

Atvykus į Džaipurą Jūsų lauks pažintis su šio „rožinio“ miesto, dar tituluojamo Radžastano perlu, įžimybėmis. Vakarop įsikursite viešbutyje, vakarienė, meditacja, nakvynė viešbutyje.

9 d

 

10 DIENA. rugsėjo 21 d.

Here, There And EverywhereThe Beatles

Ryte – joga su Eva. Po pusryčių leisitės į  ekskursiją aplankyti garsiojo Amber Forto, ir ne bet kaip, o raiti drambliais.

Amber Fortas – tai tvirtovė ir vienas lankomiausių Indijoje architektūros statinių. Šis Fortas buvo pastatytas XVI a., ant kalno, taigi dabar forto papėdėje įsikūręs milijoninis Džaipuro miestas. Fortą juosia įspudinga gynybinė siena.

Po didingojo Amber Forto laukia astronominė observatorija „Jantar Mantars“. „Jantar Mantars“, kaip ji yra žinoma apima keletą unikalios formos pastatų, kurių kiekvienas turi specializuotą astronominio matavimo funkciją.

Po apsižvalgymo po Džaipuro lobius vyksite į piligrimų miestelį Puškarą (~ 3 val.).

Atvykus – įsikūrimas viešbutyje, vakarienė, , meditacija nakvynė viešbutyje.

10 d. (Medium)

 

11 DIENA. rugsėjo 22 d.

Tomorrow Never Knows“ The Beatles

Puškaras yra šventas piligrimų miestas. Tai didžiulis traukos centras tiek vietiniams indams, tiek užsienio turistams. Puškaras garsėja šventu Puškaro ežeru. Induistai tiki, kad ežeras atsirado dievui Brahmai toje vietoje numetus lotoso žiedą, ir, žinoma, kiekvieno piligrimo pareiga yra šiame ežere išsimaudyti.

Puškare yra gausybė šventyklų, kurių daugelis stūkso nuo 18 amžiaus, bet pati svarbiausia ir žymiausia yra dievo Brahmos – visatos kūrėjo, šventykla, įsikūrusi nuo 14 amžiaus. Pasak legendos, dievas Brahma buvo prakeiktas savo žmonos, dievaitės Saraswati, nebūti garbinamu niekur kitur, tik Puškare. Taip pat įspūdingoje vietoje stovi ir Saraswati šventykla – ant kalno, kurį pasiekti galima įveikti galybę laiptelių, o tada nuo jos pasigrožėti viso miesto panorama.

Puškaro mieste uždrausta valgyti mėsą ir kiaušinius, o pati didžiausia miesto šventė, vykstanti rudenį – Puškaro kupranugarių mugė, trunkanti visą savaitę, kuomet į šį mažą miestelį, apsuptą gražių kalnų susirenka daugiau nei 200 tūkstančių žmonių.

Ryte – joga su Eva. Po pusryčių apžvalginė ekskursiją po Puškaro miestelį, aplankant žymiąją Brahmos bei kitas miestelyje garsias šventyklas. Būtinai užsuksite prie šventojo Puškaro ežero ir pakilsite į Saraswati šventyklą beveik virš debesų.

Vakare – vakarienė, meditacija, nakvynė viešbutyje.

11 d. pakeistimas (Medium)

 

12 DIENA. rugsėjo 23 d.

Ob-La-Di, Ob-La-Da“ The Beatles

Ryte – joga su Eva.

Po pusryčių vyksite į Adžmero miestelį, aplankysite garsią Sufijų šventyklą – Ajmer Sharif Dargah. Adžmero miestas svarbus sufijų centras, kuriame kadaise gyveno sufijų šventasis Moinuddin Chishti. Tai buvo 13 amžiaus sufijų mistikas, šventasis ir filosofas, keliavęs po Pietų Aziją ir apsistojęs Adžmere, kuriame ir mirė. Po jo mierties vietos gyventojai nuolat ėmė lankytis prie jo kapo ir melstis, tad su laiku vieta tapo tikru mauzoliejumi ir traukos centru visoms religijoms.

Taragarh fortas – vienas įspūdingiausių Adžmero lankomų objektų. Jis buvo pastatytas 14 amžiuje ant galingo šlaito kaip miesto bastionas. Fortas buvo naudojamas kaip svarbus karinės veiklos centras, o vėlesniais metais, britų okupacijos laiku Adžmero fortas buvo naudojamas kaip sanatorija.

Po Radžastano architektūrinių šedevrų apžvalgos keliausite į vietinį turgų, pasigrožėti vietinėmis Indijos gėrybėmis.

Vakare , nakvynė viešbutyje.

12 d. (Medium)

 

13 DIENA. rugsėjo 24 d.

Paperback Writer“ The Beatles

Ankstyvo ryto joga su Eva, pusryčiai. Po pusryčių kelionė į Delį autobusu (~ 8 val.). Pakelyje – rašymo meditacija. Atvykus į Indijos sostinę, įsiregistravimas į viešbutį. Vakare lauks naktinis pasivažinėjimas po Indijos sostinę.

Vakarienė, nakvynė viešbutyje.

 

14 DIENA. rugsėjo 25-26 d.

“Back in the USSR” The Beatles

Iš dainos žodžių neišimsi…

Ryte – joga su Eva, pusryčiai. Pervežimas į oro uostą skrydžiui namo. Kelionė lėktuvu iš Delio į Vilnių (su persėdimu Europos mieste). Rugsėjo 26 d. popiet grįžtate į Vilnių.

 

Apie kelionėje lydėsiančiąEva Tombak (Custom) jogos mokytoją Evą Tombak

Eva Tombak: bitlomanė nuo 11 metų, keliautoja nuo geografijos studijų, rašytoja ir jogos mokytoja nuo sugrįžimo iš Australijos. O dar – kosmopolitė (dėl pažiūrų, o ne dėl to, kad buvo “Cosmopolitan” vyriausioji redaktorė) ir sveiko proto šalininkė, šiai temai dedikavusi savo ketvirtąją knygą “Minčių žvėrynas”.

 

Kelionės kaina: 2111 Eur (asmeniui) + skrydžio bilietai

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Jogos praktikos ir meditacijos su Eva Tombak visos kelionės metu pagal numatytą programą;
 • Аngliškai kalbančio gido paslaugos;
 • Boutique Travel atstovo paslaugos;
 • 2 nakvynės Bitlų viešbutyje Liverpulyje dviviečiuose kambariuose su pusryčiais;Įėjimo bilietai į koncertą „Cavern Club“;
 • 10 nakvynių autentiškuose (4* atitikmens) viešbučiuose, dviviečiuose kambariuose Indijoje su pusryčiais ir vakariene;
 • kelionėje numatyti lankomi objektai;
 • visi kelionėje numatyti pervežimai autobusu su oro kondicionieriumi;

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • Visi lėktuvo bilietai (nuo 644 Eur/asmeniui, ekonomine klase);
 • Indijos viza (80 Eur);
 • arbatpinigiai vietiniams gidams, vairuotojams ir t.t. (~ 35 Eur/asmeniui);
 • fotografavimo mokestis prie objektų.

*Kelionės metu lankomų vietų eiliškumas, jogos bei meditacijų vieta ir laikas gali keistis. *Yra galimybė užsakyti skrydžius ir verslo klase.